FOTOGALERIE
Nová kniha o válečné historii české pravoslavné církve

Nová kniha o válečné historii české pravoslavné církve

[vstoupit do galerie]Pietní akt obětem rudého teroru z let 1948 -1989

Pietní akt obětem rudého teroru z let 1948 -1989
Pátek 26. června 2015
Ďáblický hřbitov – Čestné pohřebiště politických vězňů III. odboje
Pořádá: Sdružení bývalých politických vězňů SBPV


[vstoupit do galerie]Mezinárodní pietní akt v českém pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje 18.6.2014

Pietní akt 18.6.2014

[vstoupit do galerie]Absolventi kurzu KOMANDO v kryptě Národního památníku

Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov vytvořilo novou vojenskou tradici - slavnostní vyřazování absolventů kurzu KOMANDO v kryptě Národního památníku hrdinů heydrichiády v Resslově ulici. Zvolili si toto místo proto, aby byli úspěšní vojáci vycvičení podle stejného programu jako českoslovenští parašutisté z Anglie v době II. světové války, co nejblíže svým předchůdcům a vzorům. Zvolili si toto místo také proto, aby uctili památku zde padlých vojáků. Akce pod záštitou Ministerstva obrany se zúčastnil brig.generál ing. Ján Kožiak, velitel VÚ Vyškov, dále plk. Klínovský a další spolupracovníci.

Vysvědčení a vyznamenání přijali absolventi kurzu KOMANDO z rukou vzácného hosta gen.mjr. Jaroslava Klemeše (92 let), přítele a spolubojovníka našich parašutistů z anglického KOMANDA, který znal Kubiše, Gabčíka, Valčíka a další. Vyřazování absolventů se zúčastnilo také vedení NPHH Eva a Jaroslav Šuvarský.


[vstoupit do galerie]Návštěva nového ministra obrany

Návštěva nového ministra obrany

[vstoupit do galerie]Oficiální návštěva generálmajora Jaroslava Klemeše 15.11. 2013

Oficiální návštěva generálmajora Jaroslava Klemeše 15.11. 2013

[vstoupit do galerie]Návštěva Patriarchy Bartoloměje v Praze

Patriarcha Bartoloměj navštívil Národní památník hrdinů heydrichiády.

[vstoupit do galerie]Český patriot


Mgr. Eva Šuvarská,nán. min. obrany Michael Hrbata


[vstoupit do galerie]Český patriot

gen. Jaroslav Klemeš a plk. Pavel Vranský za hrdinství, nprap. Martin Brynych, Josef Brabec, Aleš Crha, Mgr. Pavel Chráska, Vlastislav Janík, Václav Jenšovský, Stanislav Motl, Mgr. Jitka Neradová, Libor Pařízek, Richard Praus, PhDr. Miloš Schmidt, Miroslav Sígl,Mgr. Eva Šuvarská za uchovávání tradic


[vstoupit do galerie]Pietní akt 18.6.2012

Pietní akt 18.6.2012

[vstoupit do galerie]Lidice

Delegace Národního památníku hrdinů heydrichiády ThDr. Jaroslav Šuvarský, PhD. a Mgr. Eva Šuvarská při pietním aktu v Lidicích dne 11. června 2011

[vstoupit do galerie]Pietní vzpomínka v Mauthausenu 24.10.2011

Pietní vzpomínka v Mauthausenu 24.10.2011

[vstoupit do galerie]Pietní akt 4.9.2011

Pietní akt 4.9.2011

[vstoupit do galerie]Odhalení pamětních desek hrdinů heydrichiády

Ve středu dne 26. ledna 2011 v 11 hod. byl odhalen 294 hrdinům heydrichiády první pomník od konce války. Na nádvoří českého katedrálního chrámu v Resslově ulici v Praze 2 stojí dvě stély (mramorové desky) se jmény 294 statečných příslušníků nekomunistického odboje, kteří pomáhali parašutistům Janu Kubišovi a Josefu Gabčíkovi. Byli popraveni postupně od 24. října 1942 přes 26. ledna 1943 až do 3. února 1944 v Mauthausenu. Na slavnostním odhalení k pozůstalým a k dětem hrdinů, které přežily v lágru ve Svatobořicích na Moravě, k příbuzným a k hostům promluvil ministr obrany ČR JUDr. Alexandr Vondra a primátor hl. m. Prahy MUDr. Bohuslav Svoboda a za pamětníky Irena Hešová, která pomník se jmény i svých rodičů také odhalovala.

[vstoupit do galerie]Návštěva Prince Charlese a vévodkyně z Cornwallu

20. března přijely Jejich královské Výsosti princ Charles a vévodkyně z Cornwallu položit kytici květů do krypty parašutistů v Národním památníku hrdinů heydrichiády při pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje. Jejich návštěva památníku je prokázáním královské úcty k hrdinství československých vojáků na západních frontách i v domácím nekomunistickém odboji a zaslouženým oceněním významu Operace Antropoid /útoku na Heydricha / jako nejúspěšnější odbojová akce v době II. světové války.

Prince Charlese a vévodkyni Camilu přivítali v Resslově ulici místopředseda vlády a ministr obrany MUDr. Martin Barták, děkan katedrály ThDr. Jaroslav Šuvarský, starostka Prahy 2 Jana Černochová, Collonel Jamie Athill.

Za zpěvu pravoslavného chrámového sboru (sbormistr Mários Christou a Valentýna Šindelářová) si hosté prohlédli chrám, ikony a autentická místa boje sedmi parašutistů. Prohlédli si novou expozici v doprovodu zakladatelů památníku ThDr. Jaroslava Šuvarského a Mgr. Evy Šuvarské a na závěr návštěvy se zde setkali s veterány z II. světové války, převžně válečnými letci.


[vstoupit do galerie]Slavnostní otevření nové expozice NP hrdinů heydrichády

Ve středu 20. ledna 2010 v 11.30 hod proběhlo slavnostní otevření nové expozice NP hrdinů heydrichády.

[vstoupit do galerie]Pietní akt - 18. června 2007

Pietní vzpomínka na boj 7 padlých válečných parašutistů

v Resslově ulici, Praha 2
u Národního památníku hrdinů heydrichiády - místa smíření a v českém pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje


[vstoupit do galerie]